iranzamin22.ir

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


واریکوسل چیست؟ بررسی علل و علائم تا راه های تشخیص و درمان

واریکوسل چیست؟ بررسی علل و علائم تا راه های تشخیص و درمان

 

واریکوسل به بزرگ و واریسی شدن ورید های کیسه بیضه (پوستی که روی بیضه قرار دارد) گفته می شود. این بیماری از شایع ترین بیماری های مردان پس از بلوغ می باشد. واریکوسل شایع ترین علت کاهش تولید و کیفیت اسپرم و ناباروری در مردان است. این عارضه همچنین می تواند باعث جمع شدن بیضه ها شود. خوشبختانه اغلب واریکوسل ها به راحتی تشخیص داده می شوند، ولی اگر این بیماری علامتدار شود باید درمان جراحی صورت گیرد.

 

از جمله نشانه ها و علائم واریکوسل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از یک احساس گنگ ناراحتی، احساس سنگینی و یا درد تیز و برنده، متغیر باشد.
 • با نشستن، ایستادن یا فعالیت بدنی افزایش می یابد خصوصاً اگر طولانی مدت باشد.
 • در طول روز با گذشت ساعات بیشتر درد افزایش می یابد.
 • با دراز کشیدن به پشت بهتر می شود.
 • به مرور زمان این بیماری بزرگتر و مشخص تر می شود. به هر حال اگر شما درد یا تورم ویا توده ای بر روی کیسه بیضه پیدا کردید با پزشک خود تماس بگیرید.

علل واریکوسل

سیاهرگ ها و سرخرگ ها جریان خون بیضه ها را برقرار می کنند. علت این بیماری کاملاً مشخص نمی باشد ولی بسیاری از متخصصان معتقدند زمانی این بیماری بوجود می آید که اختلال کارکرد دریچه های داخل سیاهرگی،‌ مانع جریان خون مطلوب بیضه ها می شود. علت اولیه عملکرد ناقص دریچه های داخل سیاهرگی، گشاد شدن وریدها می باشد.این بیماری اغلب در دوران بلوغ و معمولاً در سمت چپ اتفاق می افتد و علت آن به وضعیت قرارگیری سیاهرگ بیضه چپ مربوط است. علاوه بر آن وجود این بیماری در بیضه یک سمت می تواند تولید اسپرم را در هر دو بیضه تحت تأثیر قرار دهد.

واریکوسل چیست؟ بررسی علل و علائم تا راه های تشخیص و درمان

روش های درمان:

درمان واریکوسل شامل موارد زیر می باشد:

 • جراحی باز
 • جراحی لاپاروسکوپی
 • آمبولیزاسيون زیر پوستی

 

مواردی که باید واریکوسل را جراحی کرد عبارتند از:

 • آتروفی (کوچک شدن) سریع بیضه
 • ‌درد در بیضه ها
 • نتیجه غیرعادی در بررسی مایع منی

 

عوارض جراحی بسیار محدود و شامل موارد زیر است:

 • هیدروسل (تجمع مایع در اطراف بیضه)
 • احتمال عود واریکوسل
 • تخریب شریان های بیضه

واریکوسل چیست؟ بررسی علل و علائم تا راه های تشخیص و درمان

توصیه های غذایی برای مبتلایان به این بیماری چیست؟

 • استفاده از ویتامین e ویتامین c، روی و مکمل های بیوفلاوونوئید
 • بعضی از مواد طبیعی مانند autumn joy، piper cubeba، شاه بلوط هندی، آلستونیا، جاروی قصاب، زغال اخته و غیره مفید هستند، اما قبل از مصرف، بهتر است با یک متخصص گیاه شناسی یا پزشک مشورت کنید.

 

 • داشتن برخی از برنامه های رژیم غذایی مفید هستند و باید از بعضی مواد غذایی مانند غذاهای بی ارزش، غذاهای فرآوری شده، مارگارین، فست فود ها، الکل و محصولاتی که با آرد سفید تهیه می شوند، پرهیز کرد.
 • در عوض مصرف روغن زیتون، روغن ماهی، مرغ، میوه های تازه، دانه های کامل و سبزیجات توصیه می شود. مصرف برخی از غذاهای ارگانیک نیز موثر هستند و همیشه با نوشیدن مقدار زیادی مایعات مخصوصا آب، بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • باترمیلک، انواع مختلف برنج قرمز، تربچه، نخود هندی، میوه بائل، زنجبیل، فلفل، انار، میوه های ترش، jiggery، سرشیر، سوپ گوشت و شیر می تواند برای شما مفید باشد.
 • آب جوشیده به همراه زنجبیل و گشنیز  به صورت روزانه را به صورت روزانه مصرف کنید.

 

غذاهای مضر برای این بیماران

 • مواد غذایی تند، شور، ترش و غذاهایی که باعث نفخ می شوند
 • مواد غذایی بی ارزش، نوشابه های گازدار، نوشیدنی های شیرین و الکل
 • غذاهایی که هضم کردن آنها سخت است مانند خامه، گوشت و چربی گاو، ماهی، خوک، بوفالو، گوسفند، بز و غیره

واریکوسل چیست؟ بررسی علل و علائم تا راه های تشخیص و درمان

آیا واریکوسل باعث ناباروری می شود؟

بیشتر مردانی که به واریکوسل مبتلا بوده اند، در باروری مشکلی پیدا نکرده اند. با این حال، میزان ناباروری در میان افرادی که واریکوسل دارند، بالاتر از افرادی است که به این بیماری مبتلا نبوده اند. این تفاوت ممکن است به این دلیل باشد که واریکوسل با توانایی بدن برای ساختن و ذخیره اسپرم در ارتباط می باشد.

 

در تحقیقی که در سال 2014، انجام گرفت، سوابق پزشکی 816 مرد که مشکل ناباروری داشتند را گردآوری کردند و تقریبا یک سوم از آنها، به واریکوسل مبتلا بودند. این تحقیق نشان داد که بعضی اوقات و  نه همیشه، واریکوسل، یکی از دلایل ناباروری است.

 

تحقیقی نیز در این مورد که آیا درمان واریکوسل میتواند باعث بهبود باروری شود یا خیر،  در حال انجام می باشد.

 

با تجزیه و تحلیل یک تحقیق که در سال 2014  انجام گرفته بود، بعضی از شواهد نشان داد که درمان واریکوسل ممکن است باعث بهبود باروری شود، مخصوصا اگر علت ناباروری زن و شوهر تشخیص داده نشود. با این حال، محققان می گویند که شواهد در این زمینه، ضعیف است و به تحقیقات بیشتری نیاز می باشد.

 

نگرانی عمده در رابطه با واریکوسل این است که ورم رگ ها، امکان دارد به تولید اسپرم آسیب برساند و تعداد اسپرم را کاهش دهد. در افرادی که تولید اسپرم آنها در حد متوسطی می باشد، بعید به نظر می رسد که واریکوسل باعث ناباروری آنها گردد.

 

زمانی که یک زن و شوهر قادر به باروری نیستند، انجام آزمایشات مختلف (آزمایشاتی مانند شمارش تعداد اسپرم)، لازم و ضروری می باشد.  نباید اینگونه تصور کرد که واریکوسل لزوما و به تنهایی باعث ناباروری می شود.

واریکوسل چیست؟ بررسی علل و علائم تا راه های تشخیص و درمان

چشم انداز واریکوسل و تاثیر آن بر ناباروری

دور نمای درمان واریکوسل برای مردانی که این نوع درمان را انتخاب می کنند، نسبتا خوب است. تحقیقی که در سال  2014 درباره مردانی که تعداد اسپرم آنها کم بود و واریکوسل نیز داشتند، نشان داد که عمل جراحی قادر به افزایش تعداد اسپرم آنها  به میزان 2.4 تا 11.6 میلیون در هر میلی لیتر می باشد.

 

با این حال، این مطالعه نشان داد که میزان باروری نسبتا کم بود. از میان 102 شرکت کننده، 17 زن و شوهر، توانستند به طور طبیعی باردار شوند. این مطالعه نشان می دهد که درمان، باروری را افزایش می دهد، اما باعث بهبودی ناباروری در تمام مردان نمی شود.

 

مردانی که عمل واریکوسل انجام داده اند و یا سابقه ناباروری دارند، باید با پزشک خود درباره خطرات و مزایای این نوع درمان مشورت کنند. در بیشتر موارد، عمل جراحی بی خطر ترین گزینه برای افزایش باروری می باشد. در سایر موارد، زن و شوهر می توانند با انجام تکنیک های باروری مانند تلقیح داخل رحمی (IUI) و لقاح آزمایشگاهی (IVF)، نتایج خوبی را به دست بیاورند.

 

هیچ گونه شواهدی مبنی بر این وجود ندارد که واریکوسل می تواند باعث ناباروری یک مرد شود. در 10 تا 20 درصد از مردان، پس از عمل جراحی، واریکوسل دوباره بر می گردد.

 

مردانی که متوجه تورم رگ های بیضه ها می شوند، نباید اینگونه تصور کنند که با مشکل باروری روبرو هستند، اگرچه که ممکن است بخواهند با پزشک خود درباره خطر آن، مشورت کنند.

لطفا کبد چرب را جدی بگیرید

بدون دیدگاه


لطفا کبد چرب را جدی بگیرید

لطفا کبد چرب را جدی بگیرید

 

اگر شما هم کبد چرب دارید برترین روشها برای پاک سازی آن را با بهره گیری از مواد خوراکی معرفی می‌کنیم که واقعا کارساز میباشند. تغذیه پرچرب, شکر تصفیه شده, افزودنی‌ها و مصرف چندان الکل می تواند به کبد فشار وارد کند, چون باید بیش از اندازه کار کند تا از بدن دربرابر اثرات زیان آور این مواد محافظت کند. کبد در متابولیسم و بهبود گوارش نیز نقش دارد. خوشبختانه می توانید با یک قاشق روغن زیتون و آب لیمو هم کبدتان را زهر‌زدایی کنید.

 

روغن زیتون:

رژیم خوراکی غلط منجر به انتقال اسیدهای چرب آزاد به کبد شده, تراکم تری‌گلیسرید کبدی را افزایش داده و منجر به مریضی کبد چرب می گردد. حدودا ۹۰ میلیون آمریکایی کبدچرب دارند که عاملی هست برای دیابت, حملات قلبی و حتی سرطان.

 

تحقیقاتی که نتایج آن در «the World Journal of Gastroenterology» منتشر شده, نشان میدهد که رژیم خوراکی سرشار از روغن زیتون با کاهش تراکم تری‌گلیسرید کبدی در کبد و میزان تری‌گلیسرید بعد از غذا, از مریضی کبد چرب جلوگیري می کند.

 

مطالعه‌اي دیگر هم فواید روغن زیتون بکر در رویارویی با صدمه مزمن کبد را تائید کرده‌هست. دلیلش هم خواص آنتی‌اکسیدانی و توانایی آن برای تنظیم عملکرد سلول‌هاي کبد و تقویت متابولیسم هست.لطفا کبد چرب را جدی بگیرید

تصویری از کبد سالم و چرب

 

آب لیمو:

آب لیمو نه‌تنها به زهر‌زدایی از کبد کمک مي نماید, بلکه از آن دربرابر صدمه محافظت میکند. تحقیقی که توسط محققان هندی انجام شده نشان می دهد, هسپریدین« نوعی بیوفلاوونید که در لیمو یافت می شود» توانایی محافظت از کبد دربرابر صدمه‌هاي ناشی از زهر را دارد.

 

روغن زیتون و آب لیمو را چطور مصرف کنیم

صبح گذشته از هرچیزی, یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را در یک ظرف کوچک ترکیب کرده و فورا بنوشید. این ترکیب باید پیش از صبحانه و با معده خالی مصرف شود. زهر‌زدایی کبد به تنهایی کافی نیست, شما باید تغیراتی هم در سبک زندگی‌تان ایجاد کنید. سلامت کبد با پرهیز از الکل, خوردن غذا هاي تازه و اجتناب از مداوای خودسرانه فراهم سازی میشود.

طرز تهیه دسر شکلات خانگی

بدون دیدگاه


طرز تهیه دسر شکلات خانگی

طرز تهیه دسر شکلات خانگی

 

 

شکلات دسر خوشمزه و وسوسه انگیز که مورد علاقه ی خیلی هاست.امروز بشما یک دسر واقعا خوشمزه و عالی را آموزش میدهیم، همه ی ما از خوردن یک شکلات خوشمزه گرم خانگی لذت می‌بریم.با ما در بخش آشپزی سایت فراناز همراه باشید.

 

آماده سازی: ۱۵ دقیقه

مدت انتظار: ۱۵ دقیقه

مجموعاً: ۳۰ دقیقه

 

مواد لازم برای ۴ نفر:

مارشمالو «اختیاری» به مقدار لازم

شیر 1 لیتر

پودر کاکائو تلخ 4۰ گرم

شکلات خرد شده 15۰ گرم

شکر 15۰ گرم

وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری

خامه فرم گرفته «اختیاری» به مقدار لازم

 

طرز تهیه شکلات داغ :

شکر را در کاسه می ریزیم و وانیل را اضافه میکنیم.

شکلات را در غذاساز می ریزیم تا کاملا خرد شود. «اگر غذاساز در معرض نبود، رنده اش میکنیم»

شکلات و پودر کاکائو رابه شکر اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم تا مخلوط شود.

شیر را در ظرف بزرگی داغ می‌کنیم و شکلات مخلوط شده با شکر رابه شیر اضافه کرده و مخلوط میکنیم.

حالا شکلات داغ را در ظرف مخصوص سرو می ریزیم ودر صورت تمایل با خامه فرم گرفته یا مارشمالو تزئین کرده، سرو میکنیم.


بهترین نوشیدنی های چربی سوز را بشناسید

بهترین نوشیدنی های چربی سوز را بشناسید

 

بهره گیری از نوشیدنی هاي چربی سوز برای لاغری راحت بسیار متعارف هست و ما در این پست 5 مورد از برترین این نوشیدنی ها را به شما معرفی می‌کنیم. چربی سوزی زمانی روی می دهد که بدن شما شروع می کند به بهره گیری از چربی ذخیره شده بعنوان انرژی. این رخداد زمانی روی میدهد که کالری دریافتی شما کمتر شودو یا نیازتان به انرژی افزایش یابد. اکثر انرژی مورد نیاز بدن, صرف حفظ عملکردهای اساسی آن می شود مثل تپش قلب, انرژی برای مغز, اعصاب‌ها و حرکت‌هاي دیافراگم. یک جای دیگر که بدن برای آن انرژی صرف می کند, فرایند هضم و گوارش هست. غذاها و آشامیدنی‌هایي که ما میخوریم لازم هست به مولکول‌هاي کوچکی تبدیل شوند تا بدن بتوانند جذب‌شان کند.

 

این پروسه به انرژی نیاز دارد, اما در واقع بخش بسیار کوچکی از کل انرژی سوخته شده هست. در این جا حقایقی را برای شما می گوییم که در مورد رابطه نوشیدنی‌ها و چربی سوزی مطرح هست. بهتر هست گول تبلیغاتی که وعده‌ي چربی سوزی را به شما میدهند نخورید چون همه ي‌ي انها اغراق‌آمیز و واهی میباشند.

 

 

چای سبز

چای سبز یکی از متداول‌ترین نوشیدنی‌هاي کارساز در چربی سوزی هست زیرا ترکیباتی دارد که به افزایش سوخت و ساز بدن کمک میکند.کافئین بعنوان یک محرک عمل میکند که متابولیسم را تحت تاثیر قرار میدهد, آنتی اکسیدان‌هاي خاصی به اسم کاتچین در چای سبز موجود هست که آن نیز روی سوخت و ساز بدن تاثیر میگذارد, اما واقعیت این هست که این تاثیر چای سبز, بسیار اندک هست.

 

همین طور در مطالعاتی که درمورد‌ي تاثیر چای سبز در کاهش وزن انجام شده از دوز بسیار بالایی از آن بهره گیری شده هست; حدود 15 فنجان در روز! کارشناسان پیشنهاد می کنند از مصرف مکمل‌هاي چای سبز امتناع کنید چون برای کبد بسیار زیان آور میباشند. چای سبز به علت دارا بودن آنتی اکسیدان‌ فواید زیادی برای سلامتی دارد و جدای از موضوع کاهش وزن, بسیار خوب هست که آن را به رژیم خوراکی‌تان اضافه کنید. فقط یادتان باشد گنجاندن چند فنجان چای سبز در تغذیه, قرار نیست انقلابی در کاهش وزن‌تان به پا کند

 

 

قهوه

قهوه هم مثل چای سبز حاوی کافئین هست که سوخت و ساز بدن را بالا میبرد, اما باز هم مثل چای سبز, تاثیرش اندک هست. نوشیدن قهوه, متابولیسم‌تان را آن قدر افزایش نمی دهد که رخداد خاصی در چربی سوزی روی دهد. نوشیدن قهوه فوایدی برای سلامتی دارد اما در مورد کاهش وزن, تاثیرش چشمگیر نیست.قهوه میتواند بخشی از یک رژیم خوراکی تندرست باشد, اما کاهش وزن, نتیجه‌ي ترکیبی از چند عامل هست; نه فقط آشامیدن یک نوشیدنی.

 

یک اخطار:

قهوه می تواند بسیار پُر کالری باشد, قهوه‌هاي مزه‌دار و شیرین انتخاب‌هاي عمده مناسبی نیستند. بنابراین اگر میخواهید از فواید قهوه بیشترین بهره را ببرید, آن را تیره, و با مقدار بسیار کمی خامه و شیرین کننده بنوشید.

 

 

نوشیدنی لیمو

ترکیب آب و لیموترش هم نوشیدنی مناسب دیگری برای چربی سوزی هست. این ایده که نوشیدن آب مزه‌دار شده با لیموترش میتواند چربی سوزی را اکثر کند به مطالعه‌اي در سال ۲۰۰۸ برمی‌گردد. این پژوهش که روی موش‌ها انجام شد نشان داد که ترکیبات موجود در لیموترش توانسته بود سوخت و ساز چربی را در موش‌هایي که تغذیه‌ي پرچرب داشتند افزایش بدهد. دشوار این استنتاج این جاست که این مطالعه روی موش‌ها صورت گرفت, دوز لیموترش بسیار بسیار بالا بود و از پوست لیموترش بهره گیری شد, نه از آب لیموترش. اضافه کردن عصاره‌ي لیموترش یا سایر میوه‌ها به آب آشامیدنی‌تان می تواند ایده‌ي بسیار خوبی برای افزایش مصرف مایعات در طول روز باشد.

 

ضمنا, میتوانید مصرف ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان‌هاي‌تان را هم افزایش بدهید, اما صرفا نوشیدن ترکیب آب و لیموترش تاثیری روی چربی سوزی‌تان ندارد.

 

آب سردآیا نوشیدن آب سرد نسبت به نوشیدن آب ولرم, واقعا کالری سوزی را اکثر می کند؟ جواب مثبت هست, اما بسیار کم. بنا به مطلب‌اي از دانشگاه آرکانزاس, نوشیدن آب سرد به جای آب ولرم میتواند ۸ کالری اکثر بسوزاند. از جنبه‌ي متابولیسم و کاهش وزن, این مقدار قابل دقت نیست.

 

اگر نوشیدن آب سرد به شما کمک کند که مصرف مایعات خود را اکثر کنید, خوب هست. هم‌چنین بدن تان هم سریع‌تر آبرسانی میشود, مخصوصا اگر گرم‌تان شده باشد. اما افزایش چشمگیری در چربی سوزی روی نخواهد داد.

 

 

نوشیدنی هاي رژیمی برای چربی سوزی کارساز نیستند

این پیشنهاد که نوشیدن نوشابه‌هاي رژیمی که شیرین‌کننده‌هاي مصنوعی دارند موجب چربی سوزی می شوند درست نیست, چون بهره گیری از اینگونه آشامیدنی‌ها موجب نمی شود که بدنتان بعنوان سوخت سراغ چربی‌ها برود.

 

پس بهتر هست در دام تبلیغات مربوط به این محصولات نیفتید. کارشناسان می گویند مصرف نوشابه‌هاي رژیمی با وجود این که از نظر تکنیکی, کالری ندارند اما بخش حقوق مغز را تحت تاثیر قرار داده و باعث مصرف اکثر سایر غذاها شده و در نتیجه تاثیر منفی بر سلامت گوارش می گذراند.


لباس های خود را ست کنید و زیبا باشید

لباس های خود را ست کنید و زیبا باشید

 

اگر تمام قوانین خوش‌ پوشی در مهمانی‌ ها را رعایت کنید اما کیف مجلسی زنانه‌ ای در دست بگیرید که مناسب نیست, انگار هیچ کاری نکرده‌ اید. برای انتخاب و خرید کیف زنانه مجلسی, ما به کمک‌ تان آمده‌ ایم تا بتوانید با استفاده از چند قانونِ کلی, مدل‌های زیبا و مناسبی انتخاب کنید.

 

 

مدل کیف مجلسی زنانه طرح‌دار یا ساده؟

وقتی لباس‌تان طرح دارد, بهتر است سراغ کیفی بروید که ساده است. وقتی هم کیف‌تان طرح دارد, باید لباس ساده بپوشید. اینطور نیست که اگر این قانون را موقع خرید کیف مجلسی رعایت نکنید فاجعه رخ بدهد اما واقعیت این است که ترکیب ساده و طرح‌ دار معمولا شیکتر از طرح‌دار و طرح‌ دار است.

 

 

چه رنگی بخرم؟

اگر لباسی که قرار است در مهمانی به تن کنید مشکی است, می‌توانید سراغ کیفی با رنگ غالب مشکی بروید اما باید یادتان باشد قرار نیست این کیف تماما مشکی و ساده باشد. در عوض بهتر است کیفی انتخاب کنید که روی آن با طلایی یا نقره‌ای کار شده است.

 

نکته‌ی بعدی به کار خانم‌هایی می‌آید که پوشیدن لباس‌های رنگی را به لباس مشکی ترجیح می‌دهند. این خانم‌ها می‌توانند از کیف مجلسی زنانه ای استفاده کنند که یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ پیراهن مجلسی‌شان باشد. برای مثال اگر پیراهن شما به عنوان یکی از این خانم‌ها, آبی روشن است بهتر است کیف سرمه‌ای یا آبی تیره در دست بگیرید.

 

 

چه فرمی انتخاب کنم؟

فرم معمول کیف مجلسی زنانه, مستطیل است اما قرار نیست قطعی باشد و نتوانید سراغ فرم‌های دیگر بروید. استفاده از کیف‌های مثلثی, دایره‌ای و بیضی به عنوان اشکال هندسی رایج و کیف‌هایی که فرم‌های متفاوت دارند, مثل مدل‌هایی که شبیه قلب هستند, برای شما آزاد است.

 

یک نکته‌ی دیگر را هم به خاطر داشته باشید؛ اگر قدتان بلند است و لاغر هستید, از کیف‌های گرد و اگر قد کوتاه و تو پُر هستید سراغ مدل‌های مستطیلی بروید.

 

 

 

چه اندازه‌ای باشد؟

جواب این سوال به وسایل ضروری که قرار است در مهمانی به همراه داشته باشید, بستگی دارد. اگر وسایل‌تان زیاد نیستند, با خیال راحت سراغ مدل‌های دستی یا Clutch Bag با سایز کوچک بروید یا از مدل‌های دوشی کوچک استفاده کنید. اما اگر وسایل زیادی دارید, سراغ کیف‌های بزرگتر دوشی بروید.

 

وسایل ضروری که حتما باید در کیف شما باشند شامل کلید, گواهینامه, مقداری پول نقد و کارت بانکی, رژ لب و گوشی همراه می‌شود. هر چیزی به غیر از این‌ها به وسایل‌تان اضافه شد, کیف بزرگتری در دست بگیرید.

 

 

سراغ کدام جنس نروم؟

جیر, چرم, پولک دوزی, مروارید دوزی, ساتن و ابریشم جزو معمول‌ترین یراق آلات و جنس‌های کیف مجلسی زنانه هستند و شما در انتخاب تک‌تک‌شان آزاد هستید. فقط یک نکته‌ی مهم را به خاطر داشته باشید: ساتن و ابریشم ممکن است زودتر از جنسی مثل چرم یا جیر کثیف شوند و تمیز کردنشان هم سخت‌تر است.

 

کیف‌های پولک دوزی یا مروارید دوزی شده هم ریسک گیر کردن به لبه‌های تیز و پاره شدن دارند. بنابراین سراغ این جنس کیف‌ها بروید اگر خیلی مراقب‌ شان هستید.

 

 

بند داشته باشد یا نه؟

کیف بدون بند, نمونه‌ی کلاسیک کیف مجلسی زنانه است. خانم‌هایی که قصد استفاده از این مدل کیف‌ها را دارند باید حواس‌شان باشد که با در دست گرفتن کیف بدون بند, عملا یک تنها یک دست‌شان آزاد است.

 

اما استفاده از کیف‌های دوشی و دستی زنانه یا دخترانه به آن‌ها آزادی عملی بیشتری می‌دهد و احتمال جا گذاشتن یا گم شدنش هم کمتر است. بهتر است بند کیف شما از زنجیر تهیه شده یا ترکیبی از چرم و زنجیر باشد. جدیدترین نوع کیف هم مدل‌هایی است که مچ‌بند دارند و دور مچ دست قرار می‌گیرند.

 

 

با چه چیزهایی ست کنم؟

اگر موقع ست کردن لباس, زیورآلات و کیف مجلسی‌تان, به بعضی ریزه‌کاری‌ها دقت کنید, زیبایی بیشتری به خودتان هدیه کرده‌اید.

 

* سعی کنید بین تزئینات لباس و کیف‌تان هماهنگی وجود داشته باشد. مثلا اگر روی سرشانه‌های پیراهن‌تان پولک دوزی شده است, کیف‌تان هم می‌تواند یک نوار پولک دوزی شده داشته باشد.

 

* اگر کیف شما قفل یا بند طلایی دارد, باید از زیورآلات طلایی استفاده کنید. اگر سراغ سیلور یا نقره بروید ترکیب زیبایی ایجاد نخواهید کرد.

 

* در صورتی که از جواهر یا سنگ‌های رنگی در زیورآلات‌تان استفاده می‌کنید می‌توانید بین رنگ پارچه‌ی کیف و رنگ سنگ‌های زیورآلات‌تان هماهنگی به وجود بیاورید. مثلا زمرد را با کیف سبز ست کنید و یاقوت را با قرمز.

واریس صورت و راه های درمان آن

بدون دیدگاه


واریس صورت و راه های درمان آن

واریس صورت و راه های درمان آن

 

رگ هاي صورت ممکن است دچار واریس شوند، از این روز باید به خاطر زیبایی چهره هم که شده برای درمان آن فورا اقدام نمود. واریس نشانه اي شایع از نارسایی مزمن وریدی بوده که شیوع آن در جمعیت بالغ بر ۵ تا ۳۰ درصد تخمین زده شده است. به طور معمول رگ هاي واریس در پایین تنه «پاها و اطراف ناحیه تناسلی» ایجاد می شوند، با این حال عده اي از افراد دچار واریس صورت می شوند.

 

به طور کلی زمانی که گردش خون در بدن ضعیف باشد، خون در سیاهرگ‌ها جمع شده و انباشتگی خون باعث کشیده و برجسته شدن سیاهرگ‌ها میشود. در نتیجه رگ‌ها از زیر سطح پوست دیده می شوند و عارضه اي بنام رگ‌هاي عنکبوتی و واریس بروز مییابد. رگ‌هاي عنکبوتی صورت غالباً کنار بینی و گاهی نیز در گونه‌ و چانه ایجاد می شود.

 

رگ هاي واریس صورت تا حدودی با رگ هاي واریس سایر قسمت هاي بدن متفاوت است، این عارضه اغلب زیر چشم و اطراف بینی ظاهر می شود و با وجود این که اصولا بی خطر است اما به زیبایی ظاهر افراد به ویژه بانوان آسيب میزند.

 

عوامل خطر ابتلا به واریس صورت عبارتند از

 

بالا رفتن سن و بروز تغییرات هورمونی مانند یائسگی «با بالا رفتن سن امکان ایجاد شدن واریس یا تشدید آن بیشتر می شود.»

جنسیت «زنان بیشتر از مردان متلا به واریس می شوند»

سابقه خانوادگی «زمینه ژنتیکی در بروز واریس موثر است»

اضافه وزن و چاقی

بارداری

استرس

بی تحرکی

ایستادن یا نشستن طولانی مدت.

رگ هاي واریسی در ابتدا فقط یک نگرانی ظاهری هستند با این حال زمانی که علائمی هم چون گرفتگی، سوزش، تورم، احساس سنگینی یا خستگی و تغییرات رنگ پوست در ناحیه آسیب دیده، مشاهده شوند اهمیت بالینی پیدا می کند.علائم واریس متفاوت است. برخی افراد هیچ علامتی تجربه نمی کنند.

 

در هرحال علائم احتمالی واریس عبارت است از

 

درد یا سنگینی

خارش یا سوزش پوست روی سیاهرگ‌ها

برآمده یا برجسته شدن رگ‌ها و سیاهرگ‌ها

تغییر رنگ و زخم شدن پوست

عوارض واریس صورت

 

واریس به صورت مزمن و به آهستگی ودر طول چندین سال تشدید میشود

 

 

بعضی از عوارض واریس عبارت است از

 

ترومبوفلبیت «واریس حاد» : سیاهرگ‌هاي سطحی بدلیل تشکیل شدن لخته خون در عروق دردناک و قرمز میشوند.

خون ریزی : رگ‌هاي واریس درصورت بریدن دست یا وارد شدن ضربه آن خون ریزی میکنند. خون ریزی با محکم فشار دادن متوقف می شود، اما سیاهرگ باید درمان شود تا مجدد خون ریزی نکند.

واریس شدید ممکن است با درماتیت، زخم و ترومبوفلبیت مرتبط باشد، که درنتیجه با اضافه شدن خون وریدی و افزایش فشار هیدرواستاتیک، مواد زائد متابولیکی دیگر حذف نمی‌شوند و باعث ایجاد واریس می شود.

 

 

درمان واریس صورت

 

مدیریت وزن «Weight management»

با رعایت رژیم غذایی مناسب و حفظ تناسب اندام خود به ویژه در سنین بالا می‌توانید از بروز واریس صورت پیشگیري و یا درصورت وجود راحتتر درمان کنید.

 

اسکلروتراپی«Sclerotherapy»

دراین نوع درمان نوعی محلول شیمیایی در سیاهرگ‌هاي آسیب‌دیده تزریق می شود. در نتیجه سیاهرگ‌هاي درگیر بسته میشوند و خون داخل انها به صورت خودکار به سمت سیاهرگ‌هاي مجاور هدایت می شود.

 

لیزر درمانی«laser therapy»

در لیزر درمانی از نور تقویت شده برای بستن عروق درگیر استفاده میشود. این نوع درمان طبق معمولً روی بیمارانی انجام می شود که رگ‌هاي عنکبوتی کوچک دارند. انرژی و لیزر انتخاب شده با احتیاط و دقت فراوان روی موضع مورد نظر تابانده می شود تا ظاهر عروق کوچک التیام یابد.

 

ریشه کن کردن با رادیوفرکانس«RadioFrequency Ablation»

رادیوفرکانسی«RFA» دیواره‌هاي سیاهرگ‌هاي واریسی را گرم و بافت عروق را تخریب میکند. سیاهرگ پس از این تخریب دیگر نمی تواند حامل خون باشد. لوله باریکی به نام سوند یا کاتتر با توجه به عکسهای سونوگرافی داخل سیاهرگ هدایت میشود. یک پروب نیز داخل سوند قرار داده می شود که انرژی رادیوفرکانسی رابه موضع میرساند. سیاهرگ تا زمان فروپاشی دیواره و بستن و مهروموم شدن آن گرم می شود. خون پس از بسته شدن سیاهرگ به طور طبیعی بطرف یکی از سیاهرگ‌هاي سالم هدایت میشود.

 

گرچه عارضه‌هاي واریس و رگ عنکبوتی طبق معمولً روی پاها و گاهی اطراف ناحیه تناسلی مشاهده می شود، اما رگ‌هاي نازیبا و ناراحت کننده گاهی روی صورت، دست‌ها و زیر سینه نیز ایجاد میشود. واریس دست طبق معمولً در بین سالمندان شیوع بالاتری دارد؛ هر چند واریس منتهی به برجسته شدن رگ‌هاي دست و صورت محدودیت سنی ندارد. خوشبختانه روش‌هاي مختلفی برای درمان علت واریس دست و صورت وجوددارد که زیبایی را دوباره به دست و صورت برمی‌گرداند.

 

واریس و رگ‌هاي عنکبوتی گاهی روی صورت و دست مشاهده می شوند. متخصصین ما در کلینیک واریس پزشک کریمی عارضه را محاسبه و مناسب بودن درمان‌هاي مختلف را بررسی می کنند و بهترین روش درمان را توصیه میکنند. رگ‌هاي متورم و برجسته را می توان با بهره‌گیری از درمان‌هاي اسکلروتراپی، لیزر درمانی، رادیوفرکانسی ودر موارد شدید جراحی درمان نمود.

 

چگونگی ایجاد شدن واریس و رگ‌هاي عنکبوتی روی دست و صورت

سیستم گردش خون از دو کانال اصلی تشکیل می شود. سرخرگ‌ها خون رابا فشار بالا از قلب به بافت‌هاي بدن میرسانند. سیاهرگ‌ها خون را از بافت‌ها به قلب برمی‌گردانند. خون در مسیر طبیعی گردش خود برخلاف جاذبه زمین از پایین تنه رو به بالا به قلب برمی‌گردد. اگر گردش خون ضعیف باشد، خون در سیاهرگ‌ها جمع می شود.

 

انباشته شدن خون باعث کشیده و برجسته شدن سیاهرگ‌ها می شود ودر نتیجه رگ‌ها از زیر سطح پوست دیده میشوند و عارضه رگ‌هاي عنکبوتی و واریس بروز مییابد. رگ‌هاي عنکبوتی صورت غالباً کنار بینی ایجاد میشود و گاهی تا گونه‌ها و چانه امتداد دارد.

 

علل

 

 

عامل‌هاي زیر احتمال ابتلا به واریس را افزایش میدهد:

جنسیت: بانوان بیش از آقایان مستعد ابتلا به واریس هستند.

ژنتیک: درصورت ابتلا یکی از اعضا خانواده به واریس، شما نیز مستعد ابتلا به این بیماری خواهید بود.

سن: خاصیت ارتجاعی سیاهرگ‌ها به موازات بالا رفتن سن کاهش مییابد و عملکرد دریچه‌هاي داخل انها نیز مختل میشود.

اضافه وزن: اضافه وزن فشار مضاعفی را روی سیاهرگ‌ها وارد میکند ودر نتیجه رگ‌ها باید برای برگرداندن خون به قلب بیشتر فعالیت کنند. به این ترتیب فشار روی دریچه‌ها افزایش می یابد و احتمال نشت کردن انها افزایش می یابد. اثر وزن بدن بر ایجاد عروق واریسی در بانوان بیشتر است.


تجاوز دولت مردان کره شمالی به زنان

تجاوز دولت مردان کره شمالی به زنان

 

کره شمالی یکی از مخوف ترین و سری ترین کشورها در جهان اسـت. ماجراها درباره وضعیت بد سربازان و سوء هاضمه مردم دراین کشور همیشه سرزبان بوده اما اینبار زنان این کشور لب بـه سخن گشوده و از تجاوزهای جنسی توسط سربازان، مقامات نظامی و دولتی این کشور ماجراهای زیادی را تعریف کردند، آنها می‌گویند تجاوز بـه زنان توسط این قشر از جامعه کره شمالی عادی شده و مجازاتی هم ندارد.

 

گزارش هاي مستند جدید نشان می‌دهد که زنان کره شمالی بطور گسترده توسط مقامات رسمی کشور مورد تجاوز و بدرفتاری جنسی قرار گرفته بدون این‌کـه تحت کوچک‌ ترین تعقیب قضایی قرار بگیرند. این گزارش جامع ۹۸ صفحه اي دیده بان حقوق بشر که اواخر هفته گذشته منتشر شد و تکمیل آن بیش از دو سال بـه طول انجامیده، بر اساس گفتگو هاي متعدد با:

 

قربانیان سوء استفاده جنسی که توانسته اند از کره شمالی فرار کنند تهیه شده اسـت. این گزارش دنیایی سرکوبگرانه و دیکتاتوری را دراین کشور منزوی بـه تصویر میکشد که در آن مقامات کشوری- از افسران پلیس گرفته تا نگهبانان زندان و بازرسان بازار، بخاطر بدرفتاری هاي و سوء استفاده هاي جنسی روتین و همیشگی خود هیچ عواقبی را متحمل نمیشوند.

 

تماس ناخواسته و اجباری بـه بخشی عادی از زندگی مردم کشور تبدیل شده است. کنت روث، دبیر اجرایی دیده بان حقوق بشر دراین باره می‌گوید: خشونت جنسی دراین کشور یک راز آشکار و تحمل شده اسـت کـه کسی ازآن سخن نمی‌گوید. زنان اهل کره شمالی نیز اگر راهی برای اجرای عدالت داشتند بی شک میگفتند مـن هم هستم اما صدای آنها در حکومت دیکتاتوری کیم جونگ اون خفه شده اسـت».

 

داستان های هولناک

از تمام قربانیان خشونت جنسی در کره شمالی کـه برای تهیه این گزارش با انها گفت‌وگو شده تنها یک نفر گفته که سعی داشته این بدرفتاری ها رابه مقامات کره شمالی گزارش دهد. تمامی دیگر قربانیان از گزارش دادن بدرفتاری هاي جنسی که با آنها صورت گرفته خودداری کرده اند زیرا بـه پلیس اعتماد نداشته و باور نداشته اند کـه پلیس دراین زمینه واکنشی نشان دهد.

 

دراین گزارش از زبان یک فروشنده 40 و چند ساله سابق اهل کرده شمالی که درسال ۲۰۱۴ از کره شمالی فرار کرده چنین گفته می‌شود: «در روزهایی کـه خودشان دوست داشتند، نگهبانان بازار و مقامات پلیس از مـن میخواستند کـه انها را تا یک اتاق خالی خارج از بازار یا دیگر جاهایی که خودشان انتخاب می‌کردند دنبال کنم. آنها مانند اسباب بازی جنسی با مـا رفتار میکردند، انگار کـه مـا مایملک انها بودیم».

 

او می‌گوید سوء استفاده جنسی از زنان کره شمالی چنان فراگیر بوده کـه بـه یک موضوع ساده و پیش پا افتاده روزمره بدل گشته است- هم برای قربانیان و هم مرتکب شوندگان- اما با این وجود «گاهی شبها بی اختیار بـه گریه می افتید بدون این‌کـه دلیلش را بدانید. افراد فعال دربخش درمانی کره شمالی کـه موفق بـه فرار از کشور شده اند نیز میگویند کـه:

 

«هیچ قانون و پروتکلی برای درمان و بررسی مشکلات روانی قربانیان سوء استفاده جنسی برای ارائه مراقبت هاي درمانی یا تهیه مدارک دکتری وجود ندارد». سازمان هاي حقوق بشری در گفت‌وگو با ۱۰۶ فرد اهل کره شمالی- شامل ۷۲ زن، ۴ دختر و ۳۰ مرد- کـه همگی بـه بيرون از کشور خود فرار کرده اند بـه این واقعیت خوفناک دست یافته اند.

 

افسر پلیس سابق از هر 10 زن به 9 زن تجاوز می شود

یک افسر پلیس سابق کره شمالی بنام هئو جونگ هائه «زن» کـه خود نیز قربانی تجاوز جنسی مافوق هاي خود شده در گفتگو اي با سی ان ان گفته اسـت کـه ۹۰ درصد از زنانی که او می شناسد مورد تجاوز قرار گرفته اند. بـه گفته وی، یکی از دوستانش پس از مورد تجاوز قرار گرفتن در سن 17 سالگی دست به خودکشی زده اسـت.

 

وی دراین باره چنین گفته اسـت: او میگفت که گریه کرده و می خواسته خودرا بکشد. خانواده اش بـه او گفته بودند کـه قبل از تاریک شدن هوا بـه خانه بازگردد تا از مورد تجاوز قرار گرفتن پیشگیري شود اما اتفاق هاي اینچنینی در روشنایی روز نیز رخ میدهند. او سعی کرد خودکشی کند. این موضوع در پیونگ یانگ کـه همه ی مجبورند هرروز بـه سر کار بروند بسیار بدتر اسـت.

 

او میگوید عده اي از زنان برای این‌کـه پیشرفت کنند بـه ارتش ملحق میشوند اما «افسرانی کـه قدرت بالایی دارند تقاضای هاي نامشروع جنسی برای ترفیع دارند. برای پیوستن بـه حزب کارگران، شخص باید این تقاضای ها را اجابت کند». این زن می افزاید کـه بر اساس تجارب شخصی او، در موارد اندکی کـه گزارشی از جانب قربانیان مبنی بر بدرفتاری جنسی بـه پلیس ارائه می‌شود، فشاری برای دست برداشتن از شکایت اعمال میشود.

 

او میگوید: «زمانی کـه متهم یک شخصیت رسمی باشد، حتی اگر موضوع بـه پلیس ارجاع داده شود نیز نادیده گرفته خواهد شد. حتی اگر مـن یا دیگرانی کـه در اداره پلیس هستیم قصد پیگیری ماجرا را داشته باشیم، یک مقام ارشدتر مانند رییس پاسگاه بـه مـا خواهد گفت کـه این موضوع را نادیده بگیریم. تحت تعقیب قرار دادن آنها غیرممکن اسـت».

 

بـه گفته این افسر پلیس سابق کره شمالی، تجارب شخصی او از سوئ استفاده جنسی نقش مهمی در فرار کردن از کشور داشته اسـت: «مـن نمی توانستم با استرس در آن محیط زندگی کنم. وقتی کـه داستانم را بازگو کردم امیدوار بودم کـه دیگر زنان نیز داستان هاي خود رابه اشتراک بگذارند».

 

هیچ حس درست و غلطی وجود ندارد

حتی زمانی کـه مردان مرتکب شونده سوء استفاده جنسی علیه زنان مورد بازخواست قرار می‌گیرند نیز این قربانیان هستند کـه رنج می‌کشند. لي سو یئون، مدیر انجمن زنان جدیده کره، کـه خود اهل کره شمالی اسـت اما پس از فرار از کشورش اکنون در سئول زندگی می‌کند در گفتگو با سی ان ان مدعی اسـت کـه در زمان حضورش در ارتش کره شمالی، یکی از فرماندهان گروهان بـه سربازان زن گروهانش تجاوز میکرد.

 

در نهایت او از ارتش اخراج شد و معاونش نیز بـه بخش دیگری منتقل گردید. زنانی کـه مورد تجاوز فرمانده خود قرار گرفته بودند نیز با بی آبرویی از ارتش اخراج شدند. وی دراین باره میگوید: «خاطیان در صورتی کـه تعداد قربانیان یک یا دو نفر باشند مورد مواخذه قرار نگرفته و تنبیه نمیشوند.

 

هم چنین هر چـه مقام شخص خاطی بالاتر باشد احتمال تنبیه شدن کمتر میشود. در موردی کـه گفته شد او بـه بیش از ۳۰ سرباز زن تجاوز کرده بود. این زنان با خفت تمام از ارتش مرخص شدند آن هم بـه این دلیل ساده کـه در هنگام انجام وظیفه با فرمانده خود رابطه جنسی برقرار کرده اند و خود نقشی فعال دراین موضوع داشته اند».

 

لي ادامه می‌دهد: «وقتی کـه همه ی از قربانی بودن یک زن خبردار میشوند، جامعه با او مهربانانه رفتار نمیکند. او بخاطر رفتار بی پروا و اغوا گرانه اش مورد انتقاد قرار می‌گیرد. هیچ حسی از دست و نادرست وجود ندارد. اعضای حزب باید این مسائل رابه دیده مشکل نگاه کنند تا بتوان شاهد تغییر این شرایط بود اما انها چنین تفکری ندارند. آنها خود کسانی هستند کـه این اعمال را مرتکب می‌شوند».

 

جولای گذشته در گزارش دولت کره شمالی بـه سازمان ملل گفته شده کـه تنها ۹ نفر درسال ۲۰۰۸، ۷ نفر درسال ۲۰۱۱ و ۵ نفر درسال ۲۰۱۵ بخاطر جرم هاي فوق محکوم شده اند. بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر درسال هاي گذشته، نقش حقوق بشر از جمله قتل، بردگی و شکنجه در کره شمالی موضوعی عادی و فراگیر اسـت ودر زندان هاي این کشور زنان مورد تجاوز قرار گرفته و بـه اجبار بـه سقط جنین تن میدهند.

گرانترین غذاهای جهان را بشناسید!

بدون دیدگاه


گرانترین غذاهای جهان را بشناسید!

گرانترین غذاهای جهان را بشناسید!

 

یکی از مواردی که میتوان با دانستنش میتوان به نوعب لاکچری بود شناختن موارد تاپ دنیاست. فهرتسی از غداهای لاکچری و گران در سراسر دنیا که هر کسی از آنها اطلاعاتی ندارد،غذاهایی کـه هر شخصی توان خوردن آن ها را ندارد و باید بـه خاطر یک وعده خوردن چند هزار دلاری برای شان هزینه کنید، ارزانترین غذای فهرست امروز مـا 500 دلار اسـت! و گرانترین شان هم 14000 دلار کـه یک شیرینی مزین بـه سنگ زمرد اسـت. در ادامه هم چنان کـه هستید با مجله پارس ناز همراه باشید تا با این خوردنی هاي گرانقیمت آشنا شویم.

 

پل پایرت سرآشپز و دانشجوی پیشین رشته زیست شناسی، 10 مهمان را دور میزی جمع کرده و با ایجاد فضای مبدعانه اي از موسیقی، ویدئو، عطر و محرک هاي دیگر از مهمانان خود دراین فضا پذیرایی می‌کند. هیچ دکور، نقاشی، اثر هنری و یا منظره اعجاب انگيز اي دراین فضا دیده نمیشود.

 

غذا هاي این رستوران بـه صورت هفتگی تغییر پیدا می‌کند و هر وعده غذایی کـه در آن سرو می‌شود چیزی فرای یک وعده معمولی غذاست. صرف غذا در چنین مکانی، تجربه اي گرانبها محسوب شده و با تفریح و سرگرمی و جابه‌جا شدن دیوارهای اطراف نیز همراه اسـت.

 

منوی شام 595 دلاری در رستوران در نیویورک

دراین رستوران جمیعی از هنرهای مرتبط با آشپزی بـه همراه مهمان نوازی هاي ویژه بـه چشم می‌خورد. اگر علاقمند بـه خوردن سوشی هستید و بـه اندازه کافی پول برای چنین ولخرجی هایي دارید، این مکان امپراطوری برای پذیرایی از شـما بـه شمار می‌آید.

 

موسس و سرآشپز این رستوران، «ماسایوشی تاکایاما»، تمام عمر خودرا صرف هنرهای دستی کرده. علاقمندان دیدن چنین هنری با پرداخت مبلغ هنگفتی قادر بـه تماشای چنین آثاری در رستوران او هستند. با ورود بـه این رستوران نیازی بـه پرداخت هزینه اضافه برای دیدن آثار نیست.

 

خرچنگ Frittata به قیمت 650 دلار در رستوران در نیویورک

با نگاه کردن بـه ظاهر این غذا ممکن اسـت در ابتدا این تصور در شـما بـه وجود آید کـه از ظرف غذا از سیاره دیگری آمده باشد اما در هتل Le Parker Meridien در منتهن نیویورک بـه اسانی آنرا پیدا خواهید کرد. این غذا گرانترین املت جهان بـه شمار می‌آید و ترکیبات اصلی آنرا خرچنگ، خاویار و تخم مرغ تشکیل داده اند.

 

برای خوردن چنین صبحانه اي باید آمادگی پرداخت ۶۵۰ دلار را داشته باشید با این حال کارمندان این رستوران برای دسترسی مردم عادی، مبادرت بـه تهیه انواع 100دلاری آن نیز کرده اند.

 

تجربه غذایی خوش طعم و 2000 دلاری در رستوران در اسپانیا

این رستوران سه سال پیش و توسط دو سرآشپز بنام هاي ” میشلین ” و ” پاکو رونچرو ” با ابداع غذا هاي مولکولی افتتاح شد. دراین تجربه سه ساعته، 12 نفر بعنوان مهمان دور یک میز جمع شده و 25 فرد حرفه اي نیز اطراف انها را فرا میگیرند.

 

میزها، دیوارها و تمام وسایل موجود دراین اتاق، متشکل از مناظر متحرک هستند و هنر بخش اصلی وعده غذایی آن ها را تشکیل میدهد.

 

پیتزای طلایی 2٫420 دلاری در جزیره مالت

این پیتزای بسیار مسحور کننده خصوصا در فصولی کـه قارچ هاي سفید موسوم بـه ترافل هاي سفید یافت می‌شوند بـه همراه سبزیجات تازه و پنیر پیتزای بوفالو و ورقه هاي 24 عیاری طلا آماده سرو شدن اسـت. ماه هاي اکتبر تا مِي «مهر تا اردیبهشت» از بهترین زمان کندن قارچ هاي سفید نامبرده بـه شمار می‌رود.

 

پیتزایی کـه دراین رستوران مشاهده و میل خواهید کرد، بیش از یک پیتزای معمولی اسـت و ظاهر بسیار زیبایی نیز دارد. کارمندان این رستوران برای تهیه این پیتزا بـه یک هفته زمان نیاز دارند تا قارچ ها را تهیه و آماده نمایند. بهمین دلیل نیز باید از یک هفته پیش، حضور خود رابه آن ها اطلاع دهید. قیمت این پیتزا با نوساتی نیز همراه اسـت و دلیل اصلی آن تغییر قیمت قارچ هاي سفید و مخصوص در بازار اسـت.

 

غذایی موسوم به FleurBurger 5000، به قیمت 5000 دلار در لاس وگاس

اگر چـه در سراسر جهان رقابت فراوانی بر سر انواع برگرها وجوددارد با این حال بعید اسـت بتوان برگری باکیفیت تر و جذابتر از برگر سرآشپز ” هوبرت کِلِر ” یافت. در رستوران Fleur واقع در خیابان Mandalay Bay لاس وگاس، گرانترین برگر جهان بـه فروش می‌رسد. گوشت گاو بکار برده دراین برگر Wagyu نامیده میشود کـه برای خرید تنها تکه اي ازآن باید 100 دلار ایالات امریکا پرداخت شود.

 

قیمت قارچ هاي مخصوص سیاه رنگ اطراف آن نیز حدود 1500 دلار اسـت. سبزیجات بکار رفته در آن کـه در مقایسه با سایر مواد ارزان تر هستند، حدود 45 دلار بوده و تمامی این ترکیبات در بین نان هاي مخصوصی قرار می‌گیرند و بـه همراه نوشیدنی هاي بسیار گران و کلاسیک سرو میشوند.

 

پیتزای 8٫786 دلاری Louis XIII Pizza در ایتالیا

تنها معدود کسانی هستند کـه در طول عمر خود، شانس چشیدن مزه چنین پیتزایی را پیدا می‌کنند. دراین نوع پیتزا، خاویار ماده اصلی آنرا تشکیل میدهد. انواع خاویارهای بکار رفته در آن از قرار ذیل هستند:

= Caviar Oscietra Royal Prestige

= Caviar Kaspia Oscietra Royal Classic

= Beluga Caviar Kaspia

البته خاویارهای دیگری نیز در آن بکار برده شده و دلیل اصلی گران بودن آن نیز، مقادیر فراوان خاویار اسـت. علاوه بر خاویار از شاه میگوهای ویژه اي چون Red Acciaroli from Cilento، خرچنگی موسوم بـه Palinurus Elephas و میگوی Squilla Mantis نیز استفاده می‌شود کـه با پنیر صد در صد اورگانیک همراه میشود. زمانی کـه این پیتزا بـه همراه قدیمی‌ترین نوشیدنی هاي باکیفیت جهان سرو میشود، وعده غذای کاملا متفاوتی خواهد بود.

 

نوعی پای موسوم به The Posh Pie با قیمت 12٫000 دلار در استرالیا

سرآشپزی بنام پل مدکاف با ترکیبات استثنایی خود، خوراک پایِ شگفت انگیزی را معرفی کرده. در درون این پای، تکه هاي گوشت گوسفند و دو نوع مخصوص از خرچنگ هاي استرالیایی بکار گرفته شده، کـه با نوشیدنی هاي مخصوصی نیز سرو میشود.

 

دراین نوع از پای، نادرترین قارچ هاي ترافل زمستانی را یافت خواهید کرد کـه با قارچ هاي خشک شده porcini ایتالیایی همراه شده اند. قسمت فوقانی آن نیز با ورقه هاي از طلای آلمانی تزئین شده.

 

دسر The Fortress Stilt Fisherman Indulgence به قیمت 14٫500 دلار در گال سریلانکا

و اکنون بـه مرور گران تر دسر جهان می‌پردازیم. انچه در تصویر مشاهده می‌کنید گرانترین ماده شیرین موجود بر روی زمین اسـت کـه امکان چشیدن آن با پرداخت هزینه بسیار گزافی وجوددارد.

 

گروهی کـه مسئول تهیه این دسر هستند از نوعی شیرینی ایتالیایی بنام cassata استفاده کرده و آن رابا خامه ایرلندی کـه با انواع میوه طعم دار شده، همراه می‌کنند. سپس این ترکیب رابا کمپوت انبه و انار سرو میکنند. در انتها نیز از نوعی شکلات خانگی کـه در واقع امضای اصلی این دسر بـه شمار میرود، برای تزئین آن استفاده می‌کنند.

 

این شکلات ماهیگیر محلی را نشان می‌دهد کـه بر روی عصای خود نشسته اسـت. هیچ کدام از انچه تاکنون در مورد این دسر بیان شد، بـه اندازه تکه سنگ زمرد کبود ۸۰ قیراتی کـه بـه همراه آن سرو می‌شود، ارزش واقعی این دسر را نشان نمی‌دهد. قطر این تکه سنگ بـه اندازه یک قاشق سوپ خوری اسـت. بعید اسـت بعد از خوردن این دسر، بتوان با سایر دسرها کنار آمد.

و در ادامه عجیب ترین آداب و اصول غذا خوردن در کشورهای مختلف اروپایی

اگر در کشور ایتالیا درکنار غذای خود، پنیر بیشتری درخواست بدهید این طور برداشت خواهد شد کـه قصد توهین بـه آشپز یا غذا را دارید و از این رو هرگز بخشیده نمی‌شوید و از نظر مردم این کشور، فردی گستاخ بنظر خواهید رسید. دراین راستا، اگر برایتان جالب اسـت با عجیب ترین آداب یا در واقع با مرسوم ترین تابوهای غذا خوردن در کشور هـای اروپایی آشنا شوید.

 

در اسپانیا هرگزبه همراه سوپ آب ننوشید

با این کـه نوشیدن آب در اسپانیا هیچ مشکل و ایرادی ندارد، اما سر کشیدن آب بـه همراه عده اي از غذاها در فرهنگ غذاخوردن این کشور نوعی تابو محسوب میشود.

 

این تابو « حرام انگاری » بـه ویژه در بین افراد مسن و شهرستان هاي کوچک بسیار پررنگ تر و سخت‌گیرانه تر اسـت. مردم اسپانیا بطور سنتی باور دارند کـه هرگز نباید همراه با هشت پا یا سوپ، آب نوشید زیرا بـه معده آسیب وارد می‌کند. درصورت تشنگی اجازه دارید نوشیدنی هاي بدون الکل بنوشید.

 

در فرانسه نان را مستقیما روی میز قرار دهید

در فرانسه، برخلاف دیگر کشور هـای جهان، نان مستقیما باید روی میز «نه درون بشقاب یا سبد» قرار بگیرد. درضمن، روی نان هم باید رو بـه بالا باشد زیرا برعکس گذاشتن نان نشانه بدشانسی اسـت. در گذشته نانواها، نان را برعکس می گذاشتند تا نشان دهند آنرا برای جلاد شهر کنار گذاشته اند.

 

هم چنین لازم اسـت یادآوری کنیم کـه وقتی در فرانسه غذایی برای شـما سرو می‌شود، نان را بعنوان پیش غذا فرض نکنید. زیرا باید حتماً باید بـه همراه غذای اصلی خورده شود. هم چنین باید نان رابا دست بـه تکه هاي کوچک تقسیم کنید نه این کـه مستقیما با دندان آنرا گاز بزنید.

 

در ایتالیا هرگز درخواست پنیر بیشتر ندهید

با این کـه در تعداد زیادی از رستوران هاي ایتالیایی در خارج از این کشور اروپایی، پیش خدمت ها پنیر تازه رنده شده برای مشتری ها سرو میکنند تا درصورت تمایل پنیر بیشتری روی پاستا یا غذای خود بریزند، اما چنین اقدامی در داخل کشور ایتالیا نه تنها قابل قبول نیست، بلکه نوعی بی فرهنگی هم محسوب میشود.

 

دلیل این امر این اسـت کـه غذاهایی کـه مثلاً در کشور آمریکا با پارمسان سرو میشوند، در خود ایتالیا با پنیر پکورینو تهیه می‌گردد و وقتی درخواست پنیر بیشتر می‌کنید، این طور تصور می‌شود کـه قصد تغییر مزه اصلی غذا را دارید و این برای سرآشپز چندان خوشایند نیست.

 

در اسپانیا و پرتغال به محض آماده شدن غذا آن را میل کنید

در کشور هـای یاد شده اگر بـه دنبال نمک یا فلفل باشید و بخواهید یکی از این چاشنی ها رابه غذای خود اضافه کنید، تصور میشود کـه بـه غذا و آشپز توهین کرده‌اید. در رستوران ها و حتی خانه هاي اسپانیا و پرتغال، هرگز نمک و فلفل روی میز گذاشته نمیشوند.

 

در کشورهای فرانسه و آلمان هرگز کاهو را برش ندهید، بلکه آن را تا کنید

مهم نیست برگ هاي کاهویی کـه در سالاد وجود دارند چقدر بزرگ هستند، در کشور هـای فرانسه و کشور آلمان نباید کاهو رابا چاقو برش دهید و فقط می‌توانید آنرا تا کنید. در غیر این صورت بـه سالاد و کسیکه آنرا درست کرده توهین کرده‌اید.

 

در روسیه نباید هرگز نان را هدر بدهید

در تعداد زیادی از کشور هـای اروپایی، نان مقدس بوده و یکی از اجزای اصلی سفره محسوب میشود. اما در کشور روسیه، نحوه صحیح مصرف نان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار اسـت و نباید بـه هیچ عنوان آنرا هدر داد.

 

زیرا بـه اعتقاد مردم این کشور، عواقب بسیار بدی بـه دنبال خواهد داشت. مردم روسیه بر این باور هستند کـه پس از مرگ، هر میزان نانی کـه بیهوده هدر داده اید بـه بار گناهان شـما خواهد افزود.

 

در دانمارک هرگز لقمه آخر غذا را میل نکنید

دانمارکی ها اعتقاد دارند وقتی یک غذا یا خوراکی رابا فرد/افرادی شریک میشوید، باید لقمه آخر آن رابه تعداد افراد بطور مساوی تقسیم کنید تا همه ی سهم برابری ازآن غذا ببرند.

 

در انگلستان باید کاسه سوپ را خم کرده و سپس محتویات آن را میل کنید

یکی از آداب غذا خوردن در انگلستان کـه مردم این کشور بسیار بـه آن پایبند و حساس هستند این اسـت کـه:

برای خوردن سوپ باید حتماً بشقاب/کاسه را کمی بـه سمت بیرون «برعکس بدن خودتان» خم کرده و قاشق را نیز از پهلو وارد سوپ کنید، در آخر، سوپ را از کنار قاشق در دهان گذاشته و میل کنید. توجه داشته باشید کـه قاشق نباید از رو بـه رو وارد دهان شـما بشود.

 

در ترکیه پس از تاریک شدن هوا نباید آدامس بجوید

آدامس جویدن در کشور هـای اروپایی چندان مرسوم نیست و تا حدی رفتار دور از اخلاق نیز بـه شمار می‌رود. اما در ترکیه، جویدن آدامس نه تنها گستاخانه محسوب میشود، بلکه نوعی تابو «حرام انگاری» نیز هست.

 

بر اساس افسانه هاي محلی، آدامس پس از تاریکی بـه گوشت مُردار در دهان فرد تبدیل میشود. بنابر این اگر دراین کشور قصد داشتید پس از تاریک شدن هوا، دهان خودرا معطر کنید، ترجیحا از قرص هایي نعنایی استفاده شود.

آرایش مخصوص روزهای بارانی

بدون دیدگاه


آرایش مخصوص روزهای بارانی

آرایش مخصوص روزهای بارانی

 

آرایش این روزها خصوصا روزهای بارانی معضل خانم هاست.خانم ها به دنبال راه هایی هستند که آرایششان مرتب و سالم بماند. مخصوصا اگر کار یا ملاقات مهمی را در پیش داشته باشیم. در این روزها حتی اگر چتر هم با خود به همراه داشته باشی، باز هم آرایش یا مدل موها دستخوش تغییراتی خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که با رعایت این نکات، حتی در روزهای بارانی هم جذابیت خود را حفظ کنید.

 

نکاتی آرایشی مخصوص روزهای بارانی

موهایتان را ببندید

مهم نیست که موهای صافی دارید یا فر، هوای بارانی می تواند موهای شما را وز و از حالت طبیعی خارج کند. بهترین ترفند آن است که به موهایتان کمی کرم مو بزنید تا کمی نرم شود، سپس آن را با کشی ببندید تا از پف یا وز کردن آن جلوگیری شود.

 

آرایش تان سبک باشد

شاید فکر کنید که با وجود ریمل های ضد آب و رژهای 24 ساعته، دیگر نباید نگران هوا بود و می توان با خیال راحت آرایش غلیط کرد اما در هوایی که رطوبت زیادی دارد، حتی این لوازم آرایش نیز جواب نمی دهد. بنابراین به جای که این پس از آرایش مدام در تلاش باشید که آرایش ماسیده روی صورت تان را پاک کنید، بهتر است که همان ابتدا ملایم آرایش کنید.

 

از آرایش براق استفاده نکنید

یکی دیگر از نکته هایی که باید در آرایش هوای بارانی به آن توجه کنید این است که نباید آرایش تان براق و توی چشم باشد. در واقع هر چه ساده تر و مات تر آرایش کنید، بهتر است.

 

رژ لب باکیفیت بزنید

شاید فکر کنید که یک رژ لب با تمام دماهای مختلف هوا سازگار است اما اشتباه می کنید. برخی از رژ لب ها هستند که با کمی رطوبت هوا یا خیس شدن پاک یا حتی پخش می شوند. از این رو به دنبال رژ لب های باکیفیت بالا باشید تا در هوای سرد و بارانی درست مانند دقایق اول روی لب هایتان ماندگار باشد.

 

نکات آرایشی

استفاده از پرایمر در روزهای بارانی واجب است‎

از پرایمر استفاده کنید

شاید شما هم جزو خانم هایی باشید که خیلی علاقه ای به استفاده از پرایمر ندارند، اما استفاده از این لوازم آرایش در روزهای بارانی واجب است، از این جهت که آرایش شما را در جای خود ثابت نگه می دارد.

 

از مرطوب کننده های شب استفاده کنید

از آنجا که در فصل های سرد سال، پوست شما خشک و پوسته می شود، بهتر است که به کمک مرطوب کننده ها آن را هیدراته کنید. بهترین زمان برای این کار، قبل از خواب است تا در طول شب به خوبی جذب پوست تان شود.

 

رژ لب مات بزنید

حتما شنیده اید که آرایش براق برای روزهای گرم سال و آرایش مات برای فصل هایی چون پاییز و زمستان مناسب است، این موضوع در مورد رژ لب نیز صادق است. در واقع رژ لب مات نه تنها برای پاییز و زمستان مناسب است بلکه مدت زمان بیشتری نیز روی لب هایتان باقی می ماند.

 

از پنکک به جای کرم پودر استفاده کنید

شما برای پوست تان دو گزینه دارید: کرم پودر و پنکک. کرم پودر از آن جهت که چرب است، با چربی پوست تان ترکیب شده و پوست تان را براق و ماسیده نشان می دهد که برای فصل هایی چون پاییز و زمستان مناسب نیست اما پنکک از آن جهت که خشک بوده می تواند چربی پوست تان را نیز خنثی کند. بنابراین بهتر است که از پنکک به جای کرم پودر استفاده کنید.

آخرین دیدگاه‌ها

  دسته‌ها